Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kliknutím na „Rozumím“ nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete vypnout v nastavení prohlížeče. Více


Poradna Přípravky na oči

Jak správně vybrat přípravek na oči?

Všichni to známe, bez řasenky se cítíme jako nahé. Ale výběr produktů na oči nebo obočí nám může dát zabrat. Jak tedy správně na to? 
 
 

Před výběrem přípravků na oči

Pokud potřebujeme, aby oční stíny nebledly, neslévaly se do ohybů očních víček, aby se řasenka nedrolila a nerozmazávala… Rozhodně je potřeba sáhnout po bázích. Dnes na trhu najdeme řadu výrobků, které slibují prodloužení výdrže make-upu. Většinou se jedná o čiré nebo světlé gely, díky kterým produkt krásně přilne k vaší pokožce.
 
Malý tip – máte stíny, které mají úžasné barvy, ale špatnou pigmentaci? Báze pod oční stíny je zvýrazní. 
 
 

Jak vybrat řasenku?

Výběr je obrovský, najdete různé druhy kartáčků, dokonce i barev… Prvním krokem je určitě zvolit, do jaké cenové relace se chcete při nákupu nové řasenky vejít. Další je důležité rozmyslet si, co od řasenky požadujeme. Objem? Nebo snad prodloužení?
 
Prohlédněte si své nenalíčené řasy a pozorně je prozkoumejte. Máte krátké řasy, které chcete prodloužit? Nejlepší pro vás budou řasenky s úzkým kartáčkem, ten je protáhne a oddělí. Pokud máte řasy i řídké, hledejte řasenky, co slibují zároveň i zvětšení objemu, aby mezi nimi nevznikaly viditelné mezery.
 
Pro delší, řídké řasy tu jsou objemové řasenky, které poznáme podle větších kartáčků. Z řas vytvářejí bohaté vějíře, které by si člověk spletl s umělými řasami. Musíme však počítat s tím, že řasy poté budou vypadat kratší.
 
Pokud se nechcete držet černé klasiky, dnes je na trhu mnoho barev. Černá je nejvýraznější, proto si ji vybírá stále nejvíce lidí. Modrá řasenka na druhou stranu se hodí k většině očí a rozhodně obzvláštní obyčejné líčení. Blondýnky ocení tmavě hnědé odstíny řasenek, které nebudou působit tak tvrdě jako černá.
 
Hlavně v létě oceníme voděodolné řasenky, díky kterým si užijeme vodních radovánek i nalíčené. Dnes už se neznačí horšími vlastnostmi, ale je možné, že se bude hůře odličovat, nebo se řasy ve vodě slepí.
 
 

Jak vybrat oční linky?

Gelové, linky ve fixe, tužky na oči, tekuté linky… Možností je jak jistě víte mnoho. Jak si mezi nimi ale vybrat? Dokonalé oční linky se nenaučíte za den. Je potřeba mnoho a mnoho praxe. Rozhodně to nezkoušejte pár minut před důležitou schůzkou nebo akcí. Na začátku vašeho seznamování si pomozte třeba izolepou, kterou nalepíte tak, jak linku chcete a jenom obtáhnete její kraj a hned máte krásnou linku bez problémů.
 
Linky by samy o sobě měly být nejtenčí u vnitřního oka a postupně se rozšiřovat. A pozor na tvar oka! Na očích, které jsou blízko sebe, vypadá linka lépe, pokud začíná až u středu oka. To je zároveň i opticky zvětší. Spadlým očím sluší, když linku není linka dotáhnutá k vnějšímu kraji, ale je mírně směřována nahoru.
 
Tužka je nejlepší pro začátek. Klasický způsob, kterým se nedá nic zkazit – je to snadné, rychlé a praktické. Chyby se dají snadno odstranit. Dávejte si ale pozor, abyste si opticky nezmenšily oči tlustým orámováním očí. Nejlepší je jemná linka. Nevýhodou tužek je jejich slabší výdrž a nejsou tak výrazné jako ostatní druhy.
 
S linkami ve fixu se dá vytvořit preciznější, sytější linka. Díky způsobu aplikace je také hodná pro začátečníky. Gelové a tekuté linky jsou pro ty zkušenější. Aplikace tekutých linek je nejsložitější – potřebujete pevnou ruku a cvik. Každá i sebemenší chyba je poznat na první pohled, rozhodně nejsou vhodné, pokud spěcháte a nejste v aplikaci tolik zběhlá.
 
Ke gelovým linkám si musíte pořídit štěteček, ale u většiny linek je rovnou v balení. Mají ale příjemnou konzistenci, a i s přiloženým štětečkem vytvoříte krásnou linku. Vydrží vám bez problému celý večer, zvlášť když ji podpoříte bází.
 
 

Jak vybrat oční stíny?

Správně vybraná barva dodá vašemu líčení „šťávu“. Měli byste začít vyhledáním kruhového schématu. Kontrastující barva stínů s barvou oční duhovky je základem úspěchu.
 
Modré oči by měly být dominantou vaší tváře. Vybírejte proto stíny chytře – potřebujete je zvýraznit, ne přebít. Tmavší odstíny hnědé nebo fialová budou pro vás ideální. Pro zelené oči byly stvořené chladné stíny. Zkuste vyměnit černou za šedou, nebo se koukněte po šedohnědých, případně stříbrných stínech.
 
Modré stíny jsou dokonalé pro hnědé oči. Na denní nošení je nejlepší světle modrá, ale pokud máte snědou pleť a chcete výrazné líčení, rozhodně se nebojte tyrkysové. Hnědé barvu používejte opravdu opatrně, mohly díky ní vaše oči zaniknout. Volte tlumenější odstíny, hlavně nugátovou nebo čokoládovou. Ty jsou skvělé i k vystínování vnějšího záhybu oka.  
 
 

Obočí

Obočí tvoří vzhled celého obličeje, špatně zvolený tvar či barva, může našemu vzhledu spíše uškodit. Lze objevit širokou škálu produktů přes tužky, fixy, pudry až k celým sadám na obočí, kde najdete vosk a stín. Dobré jsou také minerální pudry, které působí velmi přirozeně. Při dokreslování obočí tužkou je potřeba, aby naše obočí nevypadalo tvrdě.
Produkty na obočí je třeba nanášet proti růstu chloupků, můžeme si pomoci třeba šablonou. Nakonec můžeme zvýraznit obočí zvýrazňovačem.
 
 
 
Nákupního rádce dodal: krasa.cz
 
Porovnat přípravky na oči